Poznámky {blog}

Webový zápisník, poznámky a komentáře bez ladu a skladu. Články se nebudou ucházet o Pulitzerovu cenu. Komentáře můžete vkládat po přihlášení.
Breviář pozitivní anarchie

Jako čtenář detektivek znám pana Vondrušku z historických detektivek. Vlastimil Vondruška se jako spisovatel a historik vždy vyjadřuje k aktuálním problémům z úhlu dějin. Ideologie v době uprchlické krize byl sice pracovní název nové Vondruškovy knihy, ale hned na první straně autor definuje tři slova „méně bulvárního“ titulu.

Čtěte více ... Pavel Sklenář, 12.01.2017
Barvy podzimu

Oblíbené téma amatérů i profesionálů.

Čtěte více ... Pavel Sklenář, 11.10.2016
Drupal 8

Dlouho očekávaná stabilní verze Drupalu 8 byla uvolněná po téměř pětiletém vývoji loni v listopadu. Nyní po vydání verze Drupalu 8.1.3 již nastal čas pro skutečné ověření Drupalu 8 a rozhodnutí, zda pokračovat v Drupalu 7, nebo přejít na „osmičku“.

Čtěte více ... admin, 18.06.2016
AC/DC

Blikající rohy, typické zvony, rány z děla, ohňostroj.  Fantastičtí AC/DC s Axlem místo Briana Johnsona v Praze 22. května na letňanském letišti.

Čtěte více ... Pavel Sklenář, 25.05.2016
responsive web

Masivnímu používání mobilních zařízení se musí přizpůsobit webové stránky a používané způsoby návrhu webu. Podle statistik téměř polovina lidí, kteří sledují internet, přistupuje ke stránkám z jiného zařízení, než je počítač. Používání mobilních platforem k surfování po webu roste astronomickým tempem. Webové stránky nyní musí být neuvěřitelně přizpůsobivé, aby se vešly na různé velikosti displejů.

Čtěte více ... admin, 04.04.2016
Zonerama

Hledáte webovou fotogalerii pro své obrázky? Každý, kdo trošku fotí, tento problém zná. Nerudovská otázka „kam s tím“ v době sociálních sítí a cloudových úložišť má mnoho odpovědí. Existuje hromada webových galerií a podobných služeb, každému může vyhovovat něco jiného.

Čtěte více ... Pavel Sklenář, 31.03.2016
Vstavač kukačka

Moje oblíbené místo je údolí řeky Jihlavy pod vesnicí Lhánice a vlastně celé okolí Ivančic, mého rodného města. Pár kilometrů od Brna je kousek nedotčené přírody s nádhernými lesy a hlubokým údolí řeky. Tichý les a nepřetržité zvučení peřejí dole na řece je oáza klidu uprostřed městského života. Barvy lesa se krásně mění od jara do zimy, v okolí řeky je živo a neustále je co pozorovat.

Čtěte více ... Pavel Sklenář, 04.01.2016
jak tisknout webové stránky

Vytisknout webové stránky z prohlížeče je poměrně častá činnost a každý si to zkusil. Mnoho webů však není přizpůsobeno pro tisk a výsledek není potěšující. Na výstupu je např. velké logo a reklamy, menu a další prvky stránky, které Vás nezajímají nebo ruší vlastní žádanou informaci. Vytisknout článek nebo příspěvek z webu obsahujícího několik sloupců nebo rámců zabere mnoho stránek a malá písmena v jednom sloupci nejsou čitelná. Existuje několik šikovných pomůcek, např. PrintWhatYouLike a PrintFriendly.

Čtěte více ... admin, 16.04.2015